۳ تیر ۱۴۰۳

منحنی طوری ها

در حالی کمتر از 15 روز به انتخابات پارلمانی بریتانیا باقی مانده که حزب محافظه‌کار پس از 14 سال در آستانه یک شکست حتمی و کم‌سابقه قرار دارد. محافظه‌کاران که از سال 2010 بی‌وقفه در قدرت بوده‌ و در چهار انتخابات پیاپی پیروز شده اند، در دوره همه‌گیری جهانی کرونا…

در حالی کمتر از 15 روز به انتخابات پارلمانی بریتانیا باقی مانده که حزب محافظه‌کار پس از 14 سال در آستانه یک شکست حتمی و کم‌سابقه قرار دارد. محافظه‌کاران که از سال 2010 بی‌وقفه در قدرت بوده‌ و در چهار انتخابات پیاپی پیروز شده اند، در دوره همه‌گیری جهانی کرونا در نتیجه رعایت نکردن قواعد قرنطینه دچار چند رسوایی بزرگ شده و با کاهش جدی محبوبیت روبه‌رو شدند. تغییر چهار نخست وزیر در 5 سال گذشته نیز از سوی دیگر نشان از بی ثباتی درون حزب حاکم داشت. در حالی قرار است روز چهارم ژوئیه 2024 انتخابات بعدی برگزار شود که نظرسنجی‌ها نشان از پیروزی حزب کارگر با اختلافی فاحش (بین 15 تا 20 درصد) دارد. روزنامه فایننشیال تایمز کارنامه چهارده ساله محافظه‌کاران بریتانیا را در حوزه‌های اشتغال، سرمایه‌گذاری خارجی، فقر میان کودکان و خانوارها، وضعیت آموزش رسمی و همچنین مرگ و میر ناشی از بیماری‌ها بررسی کرده است.

برچسب ها:
تهران-چهارراه ولیعصر-قبل از برادران مظفر-پلاک907

مشاور سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران

اندیشکده راهبردی «جریان» که فعالیت خود را از سال 1399 برپایه بهره گیری از جمعی از کارشناسان جوان و صاحب نظر در حوزه سیاست خارجی آغاز کرده است، اندیشکده ای خصوصی است که بر روی مسائل سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران تمرکز دارد. جریان رسالت خود را ارائه تصویری جامع و واقع بینانه مبتنی بر رویکردی دانش بنیان و مسئله محور با هدف بازاندیشی در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران قرار داده است.
2763 327 935 98+
info@jaraian.org